Търсене

За ученици

График - изпитна сесия ДЕКЕМВРИ 2020/2021

 

Заповед - изпитна сесия ЮНИ

ГРАФИК за изпитна сесия ЮНИ - редовна  за ученици в самостоятелна форма на обучение

 

ГРАФИК за изпитна сесия ДЕКЕМВРИ - редовна  за ученици в самостоятелна форма на обучение и ЯНУАРИ - РЕДОВНА за ученици в самостоятелна форма на обучение (на възраст под 16 г.) през учебната 2019/2020година изтегли

 

ЗАПОВЕД №202/24.10.2018 - условия и ред за организиране и провеждане на изпитите за ученици в самостоятелна форма на обучение

 

ХУДОЖЕСТВЕНА ЛИТЕРАТУРА ЗА 12 КЛАС

 

Христо Смирненски:

поезия: „Да бъде ден”, „Ний”, „Огнен път”, „През бурята”, „Първи май”, „Пролетта на робите”, „Старият музикант”, „Въглекопач”, „Към висини”, „Цветарка”, „Зимни вечери”

Гео Милев: поемата  „Септември”

АтанасДалчев:

поезия: „Болница”, „Прозорец”, „Стаята”,”Къщата”, „Повест”, „Книгите”, „Дяволско”, „Съдба”

ЕлисаветаБагряна :

поезия: „Зов”, „Амазонка”, „Кукувица”, „Стихии”, „Потомка”, „Бретан”, „Моята песен”, „Ръцете”

Йордан Йовков:

сборниците: „Старопланински легенди“, „Песента на колелетата”, „Вечери в Антимовския хан”, „Женско сърце”, „Ако можеха да говорят”,

разказите: „Белите рози”, „Белият ескадрон”, „Песента на Солвейг”

Никола Вапцаров: стихосбирка „Моторни песни”

Димитър Димов:

романите: „Тютюн”, „Осъдени души”, „Поручик Бенц”

Димитър Талев: романът „Железният светилник”

 

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА ЗА XI клас

 

1. „Железният светилник“ (Д. Талев)

2 „Бай Ганьо журналист“ (А. Константинов

3 „Балкански синдром“ (Ст. Стратиев)

4 „Паисий“ Иван Вазов

5. „История“ (Н. Вапцаров)

„6. Ноев ковчег“ (Й. Радичков)

7.„Борба“ (Хр. Ботев)

8. „Андрешко“ (Елин Пелин)

9.„Приказка за стълбата“ (Хр. Смирненски)

10.„До моето първо либе“ (Хр. Ботев)

11.„Новото гробище над Сливница“

(Ив. Вазов)

12. „Крадецът на праскови“ (Ем. Станев)

13.„При Рилския манастир“ (Ив. Вазов)

14. „Градушка“ (П. Яворов)

15.„Спи езерото“ (П. П. Славейков)

 

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА ЗА X клас

 

  1. Иван Вазов - „ Епопея на Забравените“,

“Под игото „

  1. Алеко Константинов -„Бай Ганьо“
  2. Пенчо Славейков -„ CIS moll „
  3. Пейо Яворов-„ Арменци „ , „ Две хубави очи“

„ В часа на синята мъгла“

  1. Димчо Дебелянов

„ Да се завърнеш в бащината къща“

  1. Елин Пелин -„ Гераците“
  2. Йордан Радичков-„ Нежната спирала“
  3. Гео Милев-„ Септември“
  4. Христо Смирнински-„ Зимни вечери“
  5. Атанас Далчев - „ Повест“
  6. Йордан Йовков - „ Индже“, „Албена“
  7. Никола Вапцаров -„ Писмо“
  8. Димитър Димов -„ Тютюн“
  9. Николай Хайтов -„ Дърво без корен“

 

Списък на книги за  IX клас

1. Джонатан Суифт  - „Пътешествията на Гъливер”

2. Джордж Байрон – „ Дон Жуан”

3. Александър Пушкин – „Евгений Онегин”

4. Оноре дьо Балзак – „Дядо Горио”

5. Гюстав Флобер – „Мадам Бовари”

6. Шарл Бодлер – „Сплин”

7. Пол Верлен – „Есенна песен”

8. Паисий Хилендарски – „История славянобългарска”

9. Петко Р. Славейков – „Изворът на белоногата”

10. Христо Ботев – стихотворения, „Смешен плач” и „Политическа зима”

Навигация

Нашите спонсори

kasabov 

rotary

  stipendia cc

v srebrov

 

Партньори на

Нагоре
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com